Triumful lui Juventus

Embed:

Minunea nu s-a produs și Barcelona a fost eliminată din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Catalanii au finalizat la egalitate, scor 0-0, partida de pe Camp Nou cu Juventus Torino. Cum italienii au câștigat cu 3-0 prima manșă, ei s-au calificat în semifinale.â

Fanii lui Juventus în mod organizat au mers spre stadionul Camp Nou. În total, la meci au venit mai mult de cinci mii de microbişti italieni. Totul s-a întâmplat sub privirile loiale ale fanilor  Barcelonei.

Iar, în cealaltă parte a Camp Nou, ultraşii mai activi ai Barcei au organizat o manifestare chiar în mijlocul caselor din apropiere.

Barcelona a început meciul agresiv. Prima repriză a fost dictată de catalani. Dar, fără niciun rezultat.

În repriza a doua atacurile Barcelonei au fost la fel de insistente şi la fel de zadarnice.

Spaniolii au presat pe toată durata jocului, dar şa şi nu au reușit să înscrie. Unii fani ai Barcelonei spun că rezultatul final a fost, într-un fel, previzibil.