Sheriff s-a calificat pentru al 12-lea an la rând în semifinalele Cupei Moldovei la fotbal

Embed:

Sheriff s-a calificat pentru al 12-lea an la rând în semifinalele Cupei Moldovei la fotbal. Gruparea din Tiraspol s-a impus aseară în faţa lui Milsami, scor 1-0. Golul victoriei pentru Sheriff a fost marcat de Radu Gînsari în minutul 62.

Milsami a egalat puţin mai târziu prin Petru Racu, însă arbitrul Veaceslav Banari a anulat golul pe motiv de offside, spre nemulţumirea fotbaliştilor echipei gazdă, iar partida s-a încheiat cu 1-0.

În semifinale, Sheriff se va confrunta cu Petrocub. Gruparea din Hânceşti a ajuns în penultimul act al competiţiei după ce a eliminat Saxan cu 2-0.

În cealaltă semifinală vor juca Zimbru Chişinău şi Zaria Bălţi. În sferturi, Zimbru a eliminat pe Dinamo-Auto, scor 3-0, iar Zaria pe Dacia la loviturile de departajare.

Meciurile din semifinalele Cupei Moldovei se vor disputa pe 16 mai.